ویژگی های دستگاه سی ان سی چوب

ویژگی های سی ان سی چوب : ارسال شده توسط مهندس علی اصغر بهمن پور درسی ان سی چوب

ویژگی های سی ان سی چوب : چنانچه روزی نیاز به یک دستگاه سی ان سی چوب داشته باشید باید نیازهای خود را با توجه به کسب و کار خود دسته بندی کرده و این نکته را درنظر داشته باشید که سی ان سی چوب را برای انجام چه کاری و ساخت چه محصولی نیاز دارید. پس تا از این موارد مطمئن نشده اید اقدام به تهیه سی ان سی چوب نکنید!

اصلی ترین نکته در تهیه دستگاه سی ان سی چوب وابستگی مستقیم به نوع کار شما دارد .به عنوان مثال باید بدانید با چه موادی سروکار دارید (شیشه- چوب- کامپوزیت- فوم- پلاستیک) مثلاً برای کار نجاری اصطلاحاً سی ان سی روتر که عملیات برش را انجام می دهد گزینه خوبی می باشد. اما مثلا برای کارهایی نظیر منبت کاری قضیه کمی متفاوت است و مسلما یک دستگاه سه محوره نمی تواند پاسخگوی نیاز شما باشد.

فاکتور مهم بعدی که در انتخاب دستگاه سی ان سی چوب مورد نظر شما نقش به سزایی دارد میزان پیچیدگی کار شما می باشد. اگر در نظر دارید که طرح های پیچیده ای بر روی چوب پیاده سازی کنید آن گاه کنترلر دستگاه سی ان سی چوب شما نباید دارای محدودیت خطی باشد. همچنین باید حجم کار خود را در نظر داشته باشید و در صورتی که حجم کاری شما بالا باشد نیاز به اسپیندل بیشتری در انجام کار خود خواهید داشت.

مورد بعدی که حائز اهمیت می باشد دقت کار شما می باشد. برای مثال اشخاصی که کارهای ظریفی مانند طراحی جواهرات انجام می دهند طبیعتا نیازمند میزان دقت بالاتری برای اجرای طرح هایشان می باشند. اصولا ایده آل هر مشتری، همه کاره بودن دستگاه سی ان سی چوب می باشد اما باید به این نکته توجه داشت که این دستگاهها معمولا دارای قیمت بالاتری بوده و در برخی موارد از سرعت کمتری نیز برخوردار می باشند.

معیار بعدی در انتخاب دستگاه سی ان سی چوب مناسب ، اندازه و عمق برش است.شکل کار شما نیز اهمیت زیادی دارد.برای مثال کارهای منبت کاری و امثال آن باید حداقل از ۴۴ محور تشکیل شده باشند.

دستگاههای سی ان سی چوب اغلب این کارها را با در حجم زیاد و با سرعت مناسب (بسته به نوع دستگاه) انجام می دهند.

در نهایت توجه داشته باشید که دستگاه های سی ان سی چوب ، به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند:

دسته ی اول : دستگاههای کوچک و متوسط جهت کار بر روی دکوراسیون داخلی، دربهای ساختمانی و کارهای تزیینی

دسته ی دوم : دستگاههای بزرگ به منظور تولید مبلمان ،دستگاههای چند هد و احتمالا منبت کاری.

نظرات برای این پست بسته شده است.